Nové stránky
Rallyfan.cz Girl
Barum Czech Rally Zlín 2012

Přinášíme další novinky


Shakedown proběhne na klasickém úseku z Pohořelic do Komárova

Úvodní příležitost pro fanoušky vidět v akci soutěžní vozy Barum Czech Rally Zlín ještě před slavnostním startem bude testovací rychlostní zkouška. Letošní  shakedown se uskuteční v pátek 31. srpna v dopoledních hodinách na klasickém úseku z Pohořelic do Komárova a bude předehrou k třídenní rally, která přiláká k účasti opět kvalitní startovní pole.

 

„Shakedown je divácky velmi oblíbený. V letošním roce je umístěn do Pohořelic i vzhledem k atraktivnímu diváckému místu na návsi. Každoročně zde zavítá spousta fanoušků, kteří mohou své oblíbence vidět několikrát na trati a   zároveň testovací erzeta se nachází blízko servisní zóny v Otrokovicích,“ uvedl Ing. Jan Regner, zástupce ředitele Barum Czech Rally Zlín. Soutěžní týmy mají poslední možnost vyzkoušet si závodní vozy na uzavřené trati rychlostní zkoušky pár hodin před ostrým startem. Pořadatelé připravili letos klasický asfaltový úsek barumky mezi obcemi Pohořelice a Komárov. Testovací rychlostní zkouška měří 4,51 km a proběhne v časovém rozpětí od 8 do 13 hodin. Trať shakedownu částečně využívá úsek, který se pojede v protisměru během nedělní etapy v rámci legendární rychlostní zkoušky Maják. Zhruba 150 metrů po startu najdeme atraktivní divácké místo na návsi uprostřed obce Pohořelice se známým vracákem. Úsek pokračuje technickým úsekem mezi domy, vozy vjedou i na betonové panely a přes obtížnou hranu se vrátí zpět na okresní vozovku. Soutěžní posádky dále prověří série náročných serpentin kolem statku Leopoldov a několik vracáků v  lesním úseku u rekreačního střediska Hájenka. Letmý cíl je umístěn v úseku „u křížku“ před obcí Komárov. „I když testovací erzeta není pro startovní pole povinná, každoročně zde jede téměř kompletní špička. Převážně zahraniční posádky vítají možnost vyzkoušet si těsně před ostrým startem nastavení vozu a zároveň naposledy otestovat auto,“ upřesnil Regner. Vzhledem k velkému zájmu diváků pořadatelé ve spolupráci s dopravní policií zjednosměrní provoz z křižovatky od Kvítkovic, přístup od Napajedel bude veden jako slepá ulice, obousměrný provoz bude veden pouze od obce Oldřichovice.

Podrobnější informace o parkovacích možnostech a příjezdech naleznete v dalších týdnech na webové stránce soutěže. „Bezpečnostní opatření na trati testovací zkoušky budou stejná jako na rychlostní zkoušce při rally. Zároveň vyzýváme všechny diváky, aby dodržovali pravidla bezpečného sledování průjezdu soutěžních vozidel,“ uzavřel Jan Regner, hlavní činovník pro bezpečnost Barum Czech Rally Zlín.  Vstup na shakedown bude pro diváky zpoplatněn jednorázovým vstupem v částce 80 korun nebo visačkou s názvem volný vstup.

 

Autor: Petr Vaculík
Email: va.mo@centrum.cz
Vydáno: 6.8.2012 20:40
Zobrazeno: 8955x
Hodnocení: 2.96
Hodnotilo: 8696
Ohodnoť: 1 2 3 4 5
Ke článku zatím není vložen žádný komentář
Uživatel:
Text:
Fotogalerie
BLAUFRÄNKISCHLAND RALLYE 2020 - 30 fotek
Redakční fotograf: libor hodulák
TRAIVA CUP 2020 - 20 fotek
Redakční fotograf: Miroslav Němec
35.Int.LKW FRIENDS on the Road Jännerrallye by LT1 - 30 fotek
Redakční fotograf: libor hodulák
Traiva CUP - PROSINEC - 23 fotek
Redakční fotograf: Miroslav Němec
Mikuláš Rally 2019 - 25 fotek
Redakční fotograf: Miroslav Němec
RALLYE W4 2019 - 30 fotek
Redakční fotograf: libor hodulák
Traiva Cup - Listopad - 20 fotek
Redakční fotograf: Miroslav Němec
RALLY HUNGARY 2019 - 30 fotek
Redakční fotograf: libor hodulák
Rally Vsetín 2019 - 22 fotek
Redakční fotograf: Miroslav Němec
Všechny galerie
Portál Rallyfan.cz
- Rally Sanremo 2013 - shakedown (31733x)
- Hyundai i20 WRC - test Finland (85700x)
- Patrick Snijers - Porsche 997 ... (29454x)
- Zpěvák / Tamášová Suzuki ... (29058x)
- Hermann Neubauer - výlet mimo ... (75063x)
- Roman Kresta - krize po skoku ... (28261x)
- Barum Czech Rally Zlín 2013 (27203x)
- Barum Rally 2013 - Béreš v ... (27288x)
- Roman Kresta - krize Semetín ... (28052x)
- Jaroslav Orsák small crash - ... (29394x)

kód Gimli, design vaca.p, El-Toro, Zemní práce, Zahradní práce, Výkopy
Copyright © 2009-2020