Rallyfan.cz Girl
NEJMLADŠÍ JEZDEC FORDU

17 - letý Kalle Rovanperä na startu v Anglii a v Austrálii.....

Kalle Rovanperä dostane tak ke svým 17. narozeninám dárek snů, když bude mít možnost pilotovat Ford Fiesta R5 na Britské rally. A nezůstane jen jedné soutěže, protože se zúčastní rovněž i soutěže v Austrálii.  Kalle je ve věku jako byl Jari Matti, když poprvé usedl do našeho vozu.  Vždycky jsme se snažili podporovat nadějné piloty a měli jsme radost z jejich závodnického růstu.  Určitě mladý Rovanperä  ukáže svůj potenciál, který mu může otevřít nejedny dveře, řekl šéf Fordu Motorsport Malcolm Wilson. Kalle tak pokračuje v rodinné tradici, když jeho otec závodil v týmech jako Seat, Mitsubishi či Škoda.   Poprvé na sebe mladý Rovanperä upozornil v 8 letech, když dostal možnost řídit Toyotu Starlet na zasněžené trati a video na YOUTUBE se stalo hitem.  V roce 2016 už vyhrál národní šampionát v Litvě, když obdržel povolení startovat v nízkém věku.  Kalle samozřejmě nezahálí ani nyní a pilně testuje Fiestu R5, aby byl plně připraven na nadcházející dva starty.  Jeho manažer, Timo Jouhki potvrdil, že by mladý pilot mohl zakotvit v M Sportu celou příští sezónu a pokračovat ve svém dalším jezdeckém vývoji. Zdali – bude úspěšnější než jeho otec, to ukáže budoucnost.

Autor: Miroslav Němec
Email: mira-nemec@seznam.cz
Vydáno: 29.9.2017 20:30