Nové stránky
Rallyfan.cz Girl
Jak se fotí Valaška

O zkušenosti s focením Valašské rally se dělí Jakub Řezanina.

Hodně lidí si myslí, že focení rally je jen o tom, že si fotograf zabalí svoje „fidlátka“ a vyrazí na trať vyfotit si pár fotek. Ale není to tak! Ne každý má své kompletní vybavení. Tak například pro mě začala příprava na celou Valašku už ve čtvrtek. Prvním a prioritním krokem bylo sehnání blesku. Naštěstí jsem členem Fotoklubu Vsetín a tím pádem to nebyl až takový problém. Stačilo napsat do diskusního fóra Fotolkubu a ještě ten den byl blesk zamluvený. Posléze následovala cesta do redakce pro mikiny fotografů našeho webu www.rallyfan.cz. Už po obědě jsem pomalu zjišťoval, že asi nestíhám. Po několikahodinovém třídění fotek pro posádky, jsem se podíval na hodiny a s hrůzou zjistil, že už je dost hodin a proto jsem zrychlil tempo. Za 45 minut jsem musel stihnout toto: vydělat všechny baterky z nabíječek a uložit, nachystat si fotobaťoh s foťákem, notebook s fotkami, najít řezačku papíru, vzít vizitky, nachystat si jídlo a pití a následně všechno odnosit a uložit do auta. Kupodivu jsem vše stihl a jediné co mi vrtalo hlavou byla myšlenka, jestli jsem něco nezapomněl.

V pátek ráno mě vzbudil budík. Nemám budíky a jejich rachot rád, ale toto je jeden z těch budíků, které miluju. Budík, který mě žene ven z postele na rally. S kolegou Vlasťou Markem jsme měli sraz v 8:00 u jeho „baráku“. Naštěstí provoz vázl až ve „Valmezu“, tak jsem se tam dostal včas a vše probíhalo podle plánu. Doladili jsme poslední věci s fotkami na prezentaci a šlo se do servisu. Když jsme nafotili servis, následoval malý výlet do Vsetína. Přivezli jsme “naše redakční“ hostesky na slavnostní start a následovalo focení na startovní rampě. Najednou mi v kapse zazvonil budík. Bylo to znamení, že máme odjet na naši první RZ - Bystřičku. Dorazili jsme na krásný vracák bez fotografů, který jsme plánovali. Takže první RZ se fotograficky i časově povedla. S klidem jsme se přesunuli na další místo stejné RZ a čekali na druhý průjezd. A zase focení J. Následovala stíhací jízda v rámci silničních pravidel, protože do půlnoci jsem musel vrátit blesk.

Druhý den byl ve znamení spěchu. Důvodem byla možnost stihnout 4 RZ. První volbou byla RZ Puntík. Po prozkoumání mapy a následování jedné skupinky diváků jsme narazili na esíčko přesně mezi dvěma zatáčkami, na které jsme chtěli jít. Po dalším kilometrovém pochodu jsme objevili docela zajímavou „fotogenickou“ zatáčku, ve které jsme zůstali, protože na trati se objevilo první auto. Po projetí posledního, jsme se dali na dvoukilometrový pochod, který už byl naštěstí jenom z kopce a po rovince. Až jsme dorazili do zatáčky, kde jsme byli mile i nemile překvapeni. Nemilé bylo to,že tam bylo „přefotografováno“ a naopak výhodou to, že to byla velmi pěkná zatáčka. Když odjela asi polovina závodníků, museli jsme se odporoučet do auta a vydat se směrem na Vesník, ke „stodole“. Věděli jsme, že nás nezklame. Poté co začali jezdit předjezdci, začali se „slézat“ i fotografové, takže výslednou podobou byla lajna asi deseti fotografů postavených v jedné úrovni pod úhlem 20 stupňů. Díky rozmanitosti zatáčky jsem běhal po celé zatáčce a fotil ji z různých úhlů. Po domluvě jsme se vydali pěšky na Jasénku , kde jsme bohužel nafotili jen prvních 20 aut, protože jsme spěchali na slavnostní cíl. Stihli jsme to přesně na minutu. Po „odfocení“ cíle jsme odevzdali vesty a jeli domů, kde nastalo nekonečné jednodenní upravování fotek a jejich nahrávání a vkládání  na web www.rallyfan.cz.

 

Takže takto nějak vypadala Valašská Rally 2010, pro mě jako fotografa. Zdraví Vás Jakub Řezanina a pokud se chcete podívat, máte možnost vidět moje fotky ve fotogaleriích.

 

 

Fotogalerie k této novince
Autor: Jakub Řezanina
Email: freeman189@seznam.cz
Vydáno: 11.4.2010 00:02
Zobrazeno: 10138x
Hodnocení: 2.96
Hodnotilo: 8701
Ohodnoť: 1 2 3 4 5
#1 Martin M10. dubna 2010 11:26
Zajímavý a netradiční článek,jen tak dále
#2 Vlastimil Marek10. dubna 2010 14:31
hezky napsáno :)
Uživatel:
Text:
Fotogalerie
BLAUFRÄNKISCHLAND RALLYE 2020 - 30 fotek
Redakční fotograf: libor hodulák
TRAIVA CUP 2020 - 20 fotek
Redakční fotograf: Miroslav Němec
35.Int.LKW FRIENDS on the Road Jännerrallye by LT1 - 30 fotek
Redakční fotograf: libor hodulák
Traiva CUP - PROSINEC - 23 fotek
Redakční fotograf: Miroslav Němec
Mikuláš Rally 2019 - 25 fotek
Redakční fotograf: Miroslav Němec
RALLYE W4 2019 - 30 fotek
Redakční fotograf: libor hodulák
Traiva Cup - Listopad - 20 fotek
Redakční fotograf: Miroslav Němec
RALLY HUNGARY 2019 - 30 fotek
Redakční fotograf: libor hodulák
Rally Vsetín 2019 - 22 fotek
Redakční fotograf: Miroslav Němec
Všechny galerie
Portál Rallyfan.cz
- Rally Sanremo 2013 - shakedown (31733x)
- Hyundai i20 WRC - test Finland (85700x)
- Patrick Snijers - Porsche 997 ... (29454x)
- Zpěvák / Tamášová Suzuki ... (29058x)
- Hermann Neubauer - výlet mimo ... (75063x)
- Roman Kresta - krize po skoku ... (28261x)
- Barum Czech Rally Zlín 2013 (27203x)
- Barum Rally 2013 - Béreš v ... (27288x)
- Roman Kresta - krize Semetín ... (28052x)
- Jaroslav Orsák small crash - ... (29394x)

kód Gimli, design vaca.p, El-Toro, Zemní práce, Zahradní práce, Výkopy
Copyright © 2009-2020